Skip to main content

PiS przypomina sobie o wsi, gdy jest mu wygodnie. Dziś Jurgiel postanowił złożyć kwiaty pod pomnikiem Witosa. Naprzeciw ministrowi wyszli młodzi ludowcy.

PiS raz na jakiś czas przypomina sobie o Wincentym Witosie. Dziś, dzień po Święcie Ludowym Jurgiel i jego ekipa postanowiła pojawić się przed pomnikiem Witosa w Warszawie i… złożyć kwiaty. Powitała ich kilkudziesięcioosobowa grupa Forum Młodych Ludowców zadając Jurgielowi przy okazji kilka pytań.

Kiedy potrzeba głosów wsi, PiS chętnie przypomina sobie o Wincentym Witosie. Nie inaczej było dzisiaj. Minister Jurgiel przyszedł złożyć kwiaty pod jego pomnikiem w Warszawie z okazji Ludowych Świąt.

Forum Młodych Ludowców nie omieszkało skorzystać z okazji zapytać ministra Jurgiela kiedy PiS zrehabilituje Wincentego Witosa, kiedy będą podwojone dopłaty dla rolników oraz dlaczego podnieśli wiek emerytalny rolników.

Zobacz → Ludowcy pytają PiS o polskie rolnictwo

– PiS po raz kolejny wykazuje w tych sprawach obłudę. Przychodzą z kwiatami pod pomnik przywódcy Ruchu Ludowego, którego dalej uważają za przestępcę – mówi prezes FML Miłosz Motyka – Pytaliśmy ministra Jurgiela kiedy PiS zmaże haniebny wyrok, ale jak zwykle minister nic nie odpowiedział – dodaje.

Minister Jugiel, zresztą jak zwykle nie był chętny do rozmowy. Szybko złożył kwiaty pod pomnikiem Witosa i uciekł przed dyskusją z Forum Młodych Ludowców. Jak widać krótki ruch w przerwie od drzemki mu nie służy.