31 lipca zmarł Stanisław Kochanowski, były senator PSL, wójt gminy Sztutowo. Miał 65 lat.

Stanisław Kochanowski to absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Posiadał wykształcenie wyższe prawnicze oraz ukończone studia z marketingu i zarządzania. W latach 1982–2001 był naczelnikiem, a następnie wójtem gminy Stare Pole. Sprawował mandat senatora III kadencji, wybranego w wyborach uzupełniających w 1994 w województwie elbląskim.

Kochanowski był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, wcześniej od lat 70. działał w ZSL. W latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego PSL w województwie pomorskim.

– To bardzo smutna wiadomość. Stanisław był zasłużonym działaczem ruchu ludowego – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz – To przykład człowieka, który całe swoje życie poświęcił pracy dla Polski lokalnej. Wiedział, że prawdziwą siłą naszego państwa są małe ojczyzny, przez wiele lat skutecznie zabiegał o ich rozwój – dodał.

W rządzie Leszka Millera, Kochanowski pełnił do 2003 funkcję wicewojewody województwa pomorskiego. Później pracował jako główny specjalista w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sopot.

Od 2006 roku Kochanowski pełnił funkcję wójta gminy Sztutowo. Zwycięstwa we wszystkich wyborach odniósł wielką dysproporcją głosów. W środowisku lokalnej społeczności cieszył się wysokim poparciem..

Wystawienie ciała ś.p. Stanisława Kochanowskiego będzie miało miejsce w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Sztutowie w środę 3 sierpnia 2016 r. o godz. 18:30. Uroczystości żałobne odbędą się w czwartek 4 sierpnia 2016 roku o godz. 12:30.