Skip to main content

31 lipca zmarł Stanisław Kochanowski, były senator PSL, wójt gminy Sztutowo. Miał 65 lat.

Stanisław Kochanowski to absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Posiadał wykształcenie wyższe prawnicze oraz ukończone studia z marketingu i zarządzania. W latach 1982–2001 był naczelnikiem, a następnie wójtem gminy Stare Pole. Sprawował mandat senatora III kadencji, wybranego w wyborach uzupełniających w 1994 w województwie elbląskim.

Kochanowski był członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego, wcześniej od lat 70. działał w ZSL. W latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu wojewódzkiego PSL w województwie pomorskim.

– To bardzo smutna wiadomość. Stanisław był zasłużonym działaczem ruchu ludowego – powiedział prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz – To przykład człowieka, który całe swoje życie poświęcił pracy dla Polski lokalnej. Wiedział, że prawdziwą siłą naszego państwa są małe ojczyzny, przez wiele lat skutecznie zabiegał o ich rozwój – dodał.

W rządzie Leszka Millera, Kochanowski pełnił do 2003 funkcję wicewojewody województwa pomorskiego. Później pracował jako główny specjalista w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sopot.

Od 2006 roku Kochanowski pełnił funkcję wójta gminy Sztutowo. Zwycięstwa we wszystkich wyborach odniósł wielką dysproporcją głosów. W środowisku lokalnej społeczności cieszył się wysokim poparciem..

Wystawienie ciała ś.p. Stanisława Kochanowskiego będzie miało miejsce w Kościele p.w. Św. Wojciecha w Sztutowie w środę 3 sierpnia 2016 r. o godz. 18:30. Uroczystości żałobne odbędą się w czwartek 4 sierpnia 2016 roku o godz. 12:30.