Skip to main content

Ewa Dados, dziennikarka Radia Lublin to tegoroczna Laureatka Nagrody im. Edwarda Wojtasa. Wyróżnienie odebrała podczas tradycyjnego Koncertu Noworocznego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wydarzenie odbyło się w Lublinie. W tym roku transmitowane było on-line.  

Kapituła V edycji Nagrody im. Edwarda Wojtasa, postanowiła  uhonorować Ewę Dados m.in. za jej działalność charytatywną związaną z akcją Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. – Chcieliśmy w ten sposób docenić i podkreślić działalność pani Ewy i jej ogromne zaangażowanie w pomoc dzieciom pochodzącym z ubogich rodzin. Ta pomoc trwa już prawie 30 lat – podkreśla Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego, Przewodniczący Kapituły Nagrody im. Edwarda Wojtasa. Nagrodę wręczył Laureatce gość specjalny koncertu, Prezes PSL, Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści – Władysław Kosiniak Kamysz oraz Pani Alina Wojtas.

[tweet id=”1353437607674392576″ align=”center”]

Koncert Noworoczny Polskiego Stronnictwa Ludowego to wydarzenie, które co roku cieszy się  dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców regionu. W tym roku z powodu pandemii wydarzenie było transmitowane w sieci. W czasie koncertu wystąpił Wacław Turek – mistrz gry na akordeonie. Laureat wielu krajowych i zagranicznych konkursów akordeonowych, który koncertował m.in. w Australii, Singapurze, Malezji, Chinach i Francji.

Nagroda im. Edwarda Wojtasa

Nagrodę imienia Edwarda Wojtasa ustanowił Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa  Ludowego w Lublinie uchwałą z dnia 2 września 2016 r. Jednocześnie określono skład Kapituły przyznającej to wyróżnienie, którą stanowi Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie. Nagroda przyznawana jest raz w roku, a intencją  jej ustanowienia przez wojewódzkie władze Polskiego Stronnictwa Ludowego, była wola szczególnego uczczenia pamięci o Edwardzie Wojtasie, wybitnym i zasłużonym  dla Lubelszczyzny polityku, samorządowcu, pośle i marszałku województwa lubelskiego. Nagroda przyznawana jest za szczególne osiągnięcia i działania m.in. o charakterze kulturalnym, naukowym, charytatywnym, gospodarczym i społecznym.