Skip to main content

W ciągu kilku najbliższych miesięcy PSL przedstawi projekt ustawy reprywatyzacyjnej. – Będzie on oparty na wnioskach z pracy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji – zapowiedział Jakub Stefaniak, rzecznik PSL.


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak, zapowiedział, że ludowcy w ciągu kilku najbliższych miesięcy przedstawią projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej, opartej na wnioskach z pracy komisji weryfikacyjnej. Przypomniał także, że przedstawiciel PSL Bartłomiej Opaliński został wybrany na wiceprzewodniczącego komisji.

– W komisji pracować powinni ludzie kompetentni i merytoryczni, tak by rzeczywiście pomóc Warszawiakom. Takim człowiekiem jest dr Opaliński – uważa rzecznik PSL Jakub Stefaniak. Dodał, że przedstawiciel PSL pracuje „dla mieszkańców Warszawy, a nie po to, żeby robić politykę, czy kampanię wyborczą”.

Zadaniem PSL w pracy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji w Warszawie jest pilnowanie interesów mieszkańców stolicy, a nie walczących ze sobą dwóch partii PiS i PO. Komisja powinna wypracować mechanizmy, które posłużą stworzeniu nowej kompleksowej ustawy reprywatyzacyjnej, tak by uchronić mieszkańców przed nikczemnymi praktykami tak zwanych czyścicieli kamienic.

Czytaj także → Komisja Weryfikacyjna: przyjęto uchwałę PSL

Bartłomiej Opaliński zaznaczył, że największą bolączką dla Warszawy, z którą walczy komisja weryfikacyjna jest realne pokrzywdzenie ludzi. – Mało kto o tym mówi i zdaje sobie sprawę, ale osób które zostały wyrzucone z mieszkań na skutek patologii w reprywatyzacji jest 50 tys. – oświadczył Bartłomiej Opaliński.

Przedstawiciel PSL zaznaczył, że konsekwencją prac w komisji będzie przygotowanie docelowej ustawy reprywatyzacyjnej. – Sądzę, że takim ważnym pokłosiem prac komisji, oprócz tego, co doraźnie robimy, będzie przygotowanie docelowej ustawy reprywatyzacyjnej, która zamknie całą patologię i spowoduje, że nigdy więcej już z taką sytuacją nie będziemy mieli w Warszawie do czynienia – podsumował wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Bartłomiej Opaliński.