Skip to main content

Podczas najbliższego posiedzenia Sejmu dojdzie do przeglądu programu 500+. – Będziemy zgłaszać poprawkę „Złotówka za złotówkę” do programu 500+ – zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

– Na najbliższym posiedzeniu Sejmu zaproponujemy zmiany w programie „Rodzina 500+” – zapowiedziała niedawno minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Do zapowiadanego przeglądu dojdzie w tym tygodniu. Podczas niego ludowcy kolejny raz zaproponują wprowadzenie zasady „Złotówka za złotówkę”.

Zobacz również → Zmiany w 500+. Będą kontrole i kary

– Będziemy zgłaszać po raz kolejny poprawkę „złotówka za złotówkę” do programu 500+. To dotyczy 400 tysięcy rodzin w Polsce – zapowiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. To kolejny raz, kiedy ludowcy proponują wprowadzenie zasady na której skorzystają polskie rodziny.

Ostatnim razem PiS zamroziło pracę nad poprawką podczas prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. PSL zamierza przypomnieć rządowi o losie 400 tys. polskich rodzin, które zyskałyby na propozycji ludowców.

Przeczytaj również → Samotne matki bez 500+. PiS nie widzi problemu

Okazuje się, że zwolennikiem pomysłu jest Henryk Kowalczyk, Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów i jeden z najbliższych współpracowników Beaty Szydło. – Nie można tego wykluczyć, że w przyszłości zasada „Złotówka za złotówkę” zostanie wprowadzona, bo to pomysł, który trzeba brać pod uwagę – mówił minister Kowalczyk w radiowej Trójce.

Według prezesa PSL nie powinno być problemu ze znalezieniem środków na pokrycie wprowadzenia pomysłu ludowców. – Przy takim wzroście gospodarczym jakim chwali się PiS nie powinno to stanowić żadnego problemu, by wzbogacić program 500+ o poprawkę PSL – poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz na briefingu w Sejmie.