Skip to main content

Zrobimy wszystko, żeby w wyborach samorządowych powtórzyć wynik z wyborów parlamentarnych, w rozumieniu zwycięstwa wyborczego całej koalicji 15 października – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

W Piątek podczas konferencji prasowej w Kielcach prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział gotowość PSL do wyborów samorządowych.

– Zrobimy wszystko, żeby w wyborach samorządowych powtórzyć wynik z wyborów parlamentarnych, w rozumieniu zwycięstwa wyborczego całej kolacji 15 października – podkreślił wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Poinformował także, że szefem ogólnopolskiego sztabu wyborczego PSL będzie europoseł Adam Jarubas.

– Współtwórcą bardzo dobrego wyniku Trzeciej Drogi w wyborach parlamentarnych był Adam Jarubas. Wierzę, że powtórzy ten sukces w najbliższych miesiącach. Chcę dziś poinformować, że będzie również stał na czele sztabu wyborczego w najbliższych wyborach samorządowych – dodał lider PSL.

Zdecydowana większość Polek i Polaków w wyborach parlamentarnych powiedziało “dość kłótni!” i wybrało drogę zgody, merytorycznej rozmowy. Badania pokazują, że Polacy chcą, abyśmy w konfiguracji Trzeciej Drogi wystartowali w wyborach samorządowych.

– Jest to formuła, która się sprawdziła i Polacy chcą kontynuacji tego projektu, także w wymiarze lokalnym – zaznaczył prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.