Skip to main content

Emerytura bez podatku, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców i program Własny Kąt – to najważniejsze punkty programowe, które PSL Koalicja Polska zaprezentowała na konwencji programowej w Sandomierzu.

Będąc spadkobiercami 125-letniej tradycji, kierując się myślą Wincentego Witosa, jesteśmy przekonani, że Polska potrzebuje współdziałania różnych środowisk na rzecz dobrej przyszłości naszych dzieci i wnuków. Naszym obowiązkiem jest zbudowanie Polski lepszej niż ta, w której dziś żyjemy.

Dlatego wierni naszym ideałom, oddani tradycji, ale też myśląc o przyszłości, opracowaliśmy nowoczesny program, który zaowocuje dynamicznym rozwojem naszej gospodarki, dzięki czemu obecne programy społeczne będą kontynuowane, a dodatkowo wprowadzimy emeryturę bez podatku i dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Zapewnimy też dostępną służbę zdrowia, zadbamy o czyste powietrze i zdrową, tradycyjną żywność.

W poczuciu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę, zdecydowaliśmy się do tych wyborów iść zjednoczeni pod hasłem Koalicji Polskiej ze stowarzyszeniem Pawła Kukiza, z Unią Europejskich Demokratów, przedsiębiorcami, rolnikami, wszystkimi ludźmi dobrej woli, którym bliska jest idea Polski sprawiedliwej, braterskiej, dynamicznie rozwijającej się i nowoczesnej.

Polska musi być krajem, w którym najważniejszy głos należy do obywateli, a nie do partii politycznych, dlatego w naszym programie ważną rolę odgrywają projekty pro obywatelskie.

[tweet id=”1170265984990683138″ align=”center”]

Naszym celem jest Polska, w której najważniejszy jest szacunek dla drugiego człowieka, w której nikt nie czuje się dyskryminowany, a głos każdego Polaka jest słyszany i słuchany. Polska bez obrażania, wytykania palcem czy dzielenia na dobrych i złych, w której każdy może żyć godnie.

Połączyła nas Polska, Polska dla wszystkich jej obywateli, nie tylko dla wybranych. Polska, w której chce się żyć.