Skip to main content

Z okazji przypadającego 11 marca Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz złożył wszystkim sołtysom życzenia w dniu ich święta. „Proszę przyjąć wyrazy szacunku i podziękowania za codzienną, będącą najbliżej ludzkich spraw pracę” – napisał w skierowanym do nich liście lider ludowców.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że sołtys, to nie tylko funkcja publiczna, gospodarz i lider wsi. Ogromne zaufanie oraz stały kontakt z mieszkańcami wspólnoty sprawiają, że pełnią oni nietypową pod każdym względem, swoistą służbę na rzecz lokalnej społeczności i jednocześnie niezwykle ważną społecznie misję.

„Wraz z podziękowaniami przesyłam wszystkim sołtysom życzenia pomyślności i sukcesów w pracy dla swojego środowiska oraz wytrwałości w rozwiązywaniu wszystkich ludzkich spraw” – podkreślił szef PSL.

Dodając, że życzy pełnego zrozumienia współpracy zarówno z mieszkańcami jak i władzami gminy, zadowolenia z osiąganych celów, wdzięczności za trud, którego efekty służą całemu sołectwu oraz radości i powodzenia w życiu osobistym.

Na zakończenie Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił o chęci i woli współpracy oraz poprosił o przekazanie życzeń wszelkiej pomyślności wszystkim członkom Rady Sołeckiej.