Skip to main content

Ludowcy rozpoczną zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającym wcześniejsze emerytury rolnicze. To odpowiedź na przeforsowaną przez PiS podwyżkę wieku emerytalnego rolników.

To był czarny dzień dla polskiej wsi. PiS przeforsował w Sejmie podniesienie wieku emerytalnego rolników. Mieszkańcy wsi będą musieli pracować o 5 lat dłużej. PiS odrzucił wszystkie poprawki PSL utrzymujące wcześniejsze emerytury rolnicze. Zignorował nawet swojego prezydenta, który również chciał utrzymać niższy wiek emerytalny dla rolników.

PSL wielokrotnie protestowało przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego rolnikom. – Politycy PiS nie wysłuchali apeli rolników i podnieśli im wiek emerytalny. Po raz kolejny pokazali, że nie mają szacunku do polskiej wsi i pracy polskiego rolnika – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Zapowiada, że ludowcy nie składają broni. – Rozpoczniemy zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem przywracającym wcześniejsze emerytury rolnicze. Głosu Suwerena politycy PiS nie będą mogli zlekceważyć – mówi lider PSL.

Ludowcy już raz w tej kadencji złożyli w Sejmie obywatelski projekt ustawy, pozwalający przejść na emeryturę po 40 latach pracy. Poparło go ponad 115 tys. Polaków. Prace nad nim trwają obecnie w Sejmie.