Skip to main content

Jesteśmy rzecznikiem polskich przedsiębiorców w parlamencie i europarlamencie, dlatego zwracam się do wszystkich małych i średnich firm – jesteście solą tej ziemi. Dla nas jesteście bohaterami, dla rządzących „cwaniaczkami”. My będziemy zabiegać o lepsze warunki dla przedsiębiorców. Mamy plan. Jesteśmy przygotowani do rządzenia. Pokonamy inflację i wyjdziemy z tego kryzysu, bo wiemy jak to zrobić – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

We wtorek w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz parlamentarzyści Koalicji Polskiej – PSL spotkali się z przedstawicielami związków przedsiębiorców i pracodawców. Spotkanie było poświęcone drożyźnie, walce z inflacją oraz obecnej sytuacji gospodarczej.

– Dziś w Sejmie spotykaliśmy się z przedsiębiorcami, by porozmawiać o walce z inflacją, wsparciu kredytobiorców oraz o sytuacji gospodarczej. Współpracowaliśmy w czasie pandemii i współpracujemy nadal, by wypracować jak najlepsze rozwiązania. Dziękuję za otwartą i merytoryczną debatę wszystkim uczestnikom naszego spotkania, także przedstawicielom sektora bankowego – powiedział po potkaniu na konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL dziękował też za otwartą i merytoryczną debatę wszystkim uczestnikom tego spotkania. Poinformował, że podczas spotkania klub KP-PSL przedstawił swoje propozycje dotyczące walki z inflacją oraz wsparcia kredytobiorców.

– Nasz pakiet zakłada zerową marżę kredytową, obligacje o oprocentowaniu 10% do 50 tys. zł, likwidację podatku Belki i rozwój inwestycji – oznajmił prezes Stronnictwa.

– Widać, że premier Morawiecki chroni  interesy banków, my zabiegamy o dobro ich klientów. To jest właśnie zasadnicza różnica, między nami, a rządzącymi, którzy dbają wyłącznie o interes prezesów instytucji finansowych i korporacji bankowych – dodał szef ludowców.

– Stawiamy sprawę jasno przed bankami: zerowa marża kredytowa jest dzisiaj potrzebna. Zyski banków i tak już są ogromne – 4 mld za pierwsze 2 miesiące tego roku i pewnie będzie jeszcze więcej. Czas docenić i wesprzeć ludzi ciężkiej pracy – apelował Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL postuluje również o odblokowanie środków z KPO, aby podnieść poziom inwestycji, który obecnie wynosi jedynie 16%.

– Wsłuchujemy się w głos przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu inflacji i braku nowych inwestycji. Niestety, przez brak środków z Krajowego Planu Odbudowy nie uda się podnieść poziomu inwestycji, co mogłoby zahamować wzrost cen – ocenił prezes ludowców.