Skip to main content

Reforma sądownictwa, przyszłość Unii Europejskiej i rozwój sztucznej inteligencji – to tylko nieliczne z tematów w najnowszym numerze kwartalnika „Realia i co dalej?”. Co jeszcze? Zobaczcie sami.


Do waszych rąk trafia kolejny już numer kwartalnika „Realia i co dalej?”. W tym numerze omówione zostały najbardziej aktualne wydarzenia ostatnich miesięcy. Dr Aleksander Bentkowski wraz z dr Józefem Zychem wzięli pod lupę reformę sądownictwa pod kątem niezawisłości sędziów jak i roli KRS i SN.

Ponadto dr Czesław Siekierski podjął temat zmian klimatycznych w kontekście zasobów wodnych Unii Europejskiej. W tematyce starego kontynentu pozostał również dr Robert Plebaniak, który przybliży nam zagrożenia i szanse płynące z koncepcji Europy dwóch prędkości. Dr Roman Buczek natomiast cofnie nas do roku 1937 i opisze wydarzenia Wielkiego Strajku Chłopskiego.

To nie wszystko. W numerze poruszono również wiele innych tematów z zakresu polityki, gospodarki, kultury i historii. Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydawnictwem.

REALIA I CO DALEJ: LISTOPAD 2017

ŚCIĄGNIJ