Skip to main content

Klub Koalicja Polska PSL-Kukiz’15 złożył w Sejmie projekt ustawy o bezpłatnym dostępie do maseczek ochronnych. – Nakaz noszenia maseczek został wprowadzony przez rząd. Więc rząd musi teraz wziąć odpowiedzialność za dostarczenie bezpłatnych maseczek – powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Od czwartku wychodząc z domu każdy obywatel Polski musi mieć zakryte usta i nos. Nakaz ten został wprowadzony przez rząd i dlatego zdaniem polityków Koalicji Polskiej każdy obywatel naszego kraju musi mieć dostęp do bezpłatnych maseczek, a nie za nie płacić. – Rząd musi wziąć odpowiedzialność za dostarczenie bezpłatnych maseczek – stwierdził lider Władysław Kosiniak-Kamysz.

[tweet id=”1250764023244697601″ align=”center”]

Według prezesa PSL, każdy obywatel naszego kraju musi mieć dostęp do bezpłatnych maseczek, a nie płacić za nią 6, 7 czy 10 złotych. – Przecież jedna maseczka nie wystarczy nam na cały czas trwania tego obowiązku, więc tym bardziej rolą państwa w takim czasie jest zapewnienie bezpłatnych maseczek – podkreślił szef PSL.

Projekt ustawy złożony w Sejmu przez Koalicję Polską przewiduje, że minister zdrowia w porozumieniu z wojewodą dokonuje zakupu i przekazania maseczek tak, żeby każdy obywatel RP miał do nich dostęp i mógł wypełnić zalecenia i postanowienia rządu w czasie epidemii.

– Rząd nie przygotował nas, Polski do bezpłatnego dostarczenia i wręczenia maseczek. W innych państwach taka sytuacja miała miejsce, chociażby w Czechach do skrzynek były wrzucane maseczki dla każdego mieszkańca. Dzisiaj składamy stosowną ustawę w tym względzie, ale nie czekamy tylko i wyłącznie na jej przyjęcie – podkreślił Władysław Kosiniak-Kamysz.