Skip to main content

Wspólna polityka rolna forsowana przez unijnego komisarza ds. rolnictwa nie działa. Rząd powinien cofnąć poparcie dla Janusza Wojciechowskiego.

Protesty rolników rozlewają się po Europie. W najbliższy piątek strajk generalny odbędzie się w całej Polsce. – To protest przeciwko Brukseli, a nie polskiemu rządowi – podkreślają rolnicy.

ℹ️ Czytaj również –> Minister Siekierski: Ważna jest świadomość wszystkich konsumentów o tym, jaka jest sytuacja w rolnictwie

– Nasi rolnicy, ale również przedstawiciele izb rolniczych – a tam jako PSL mamy bardzo silną pozycję – będą brali udział w tym proteście – powiedział poseł PSL, Marek Sawicki.

Wspólna polityka rolna forsowana przez unijnego komisarza ds. rolnictwa nie działa.

– Na Twitterze przyznaje się, że to nie wspólna polityka rolna Komisji Europejskiej, tylko plan PiS zarządzania europejskim rolnictwem, który oni wcześniej stworzyli, a on tylko przeniósł na poziom europejski – zaznaczył Marek Sawicki.

– Sukcesem komisarza Janusza Wojciechowskiego jest wprowadzanie w Brukseli w ramach WPR Zielonego Ładu, w którym wprowadza tak daleko idące ograniczenia i wymogi biurokratyczne wobec rolników europejskich, że wszystkich ich zjednoczył w proteście – powiedział poseł PSL.

– Premier Donald Tusk powinien w imieniu rządu Rzeczypospolitej cofnąć poparcie dla komisarza Wojciechowskiego. Przynajmniej w jakimś stopniu złagodziłby gniew rolników – podkreślił poseł PSL, Marek Sawicki.