Skip to main content

Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 utworzą wspólny komitet wyborczy do sejmików, powiatów i do gmin. – Żeby zwyciężyć w samorządzie, to Trzecia Droga jedzie dalej, jedziemy razem do wyborów samorządowych – oświadczył wicepremier, prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

W czwartek w Grodzisku Mazowieckim Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 zorganizowali wspólną konferencję pod hasłem „Trzecia Droga dla dużych i małych ojczyzn”. Liderzy obu ugrupowań poinformowali, że Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe, jako Trzecia Droga, utworzą wspólny komitet wyborczy do sejmików, powiatów i gmin.

– Dzięki tej fali, która w niezwykły sposób uruchomiła się szczególnie w ostatnich dniach przed wyborami parlamentarnymi, wygraliśmy. Polska wygrała. Polska się odradza. Zmiany wymagają czasu. Będzie szybciej, gdy zwyciężymy w samorządzie. A żeby zwyciężyć w samorządzie, to Trzecia Droga jedzie dalej, jedziemy razem do wyborów samorządowych. Polska 2050 i Polskie Stronnictwo Ludowe utworzą wspólny komitet wyborczy do sejmików wojewódzkich, rad powiatów i rad gmin – oświadczył wicepremier, prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Za nami zwycięstwo w wyborach parlamentarnych. Przed nami kolejny etap.

– Bardzo ważny etap pokazania, że Trzecia Droga jest dalej ze sobą, jedzie dalej. Jest to formuła, która się sprawdziła i Polacy chcą kontynuacji tego projektu, także w wymiarze lokalnym – zaznaczył prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

ℹ️ Czytaj również –> PSL gotowe do wyborów samorządowych