Skip to main content

W podcieniach Senatu RP zaprezentowali się kandydaci paktu senackiego z KKW Trzecia Droga. Wśród nich było 21 osób zaproponowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe i 8 kandydatów z ramienia Polski 2050. Liderzy obu ugrupowań Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia podkreślali wagę wyborów do parlamentu, w szczególności zaś do Senatu. W poprzednich wyborach Pakt Senacki przyniósł zwycięstwo demokratycznej opozycji. Do wyborów pozostało już tylko 47 dni. 

 

Władysław Kosiniak-Kamysz Prezes PSL:

Podpisaliśmy pakt senacki porozumienie partii demokratycznych w obronie wolności i demokracji, ale też sprawiedliwości i Polski gospodarnej. To są nasze zadania w kampanii do Parlamentu, w której szczególną rolę odgrywa Senat RP. W tym momencie to przestrzeń wolności i demokracji. Udało się wygrać wybory do Senatu w 2019 roku i chcemy to powtórzyć. KW Trzecia Droga jest drugim co do wielkości komitetem w ramach paktu senackiego, wspólnie to prawie 30 okręgów wyborczych. To bardzo silna drużyna – ludzi, którzy przychodzą czasem z różnych stron, ale wiedzą, że wartości: postawienia na pracę, która powinna się opłacać, uczciwość, rzetelność, dobro wspólne to są nasze wartości. 

Waldemar Pawlak Szef Rady Naczelnej PSL:

Senat w moim przekonaniu powinien być rzecznikiem dialogu i porozumienia i samorządów, a także dawać gwarancje, że prawo w naszym kraju będzie odpowiedniej jakości, będzie prawem jakościowym. Senat powinien przewrócić funkcjonowanie prawa, które jest przyjazne dla przedsiębiorców, dla rolników. Każdy kto dziś wypełnia różnego rodzaju formularze widzi jak dużo biurokracji narosło nam w ciągu ostatnich lat i jak bardzo jest to uciążliwe w życiowym działaniu.

Michał Kamiński Wicemarszałek senatu Koalicja Polska – UED:

To wszystko co dziś widzicie świadczy o tym, że opozycja może być razem. Jesteśmy wspólną listą do Senatu. Tak jak potrafiliśmy porozumieć się wokół bardzo różnych kandydatur, tak będziemy w stanie stworzyć rząd, który zakończy czas grabieży trwający w Polsce od 2015 roku.