Skip to main content

Ta walka wyborcza, to walka o wartości. O Polskę wartości, a nie Polskę marnotrawną – mówił w Krakowie Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas konferencji prasowej przedstawiono drużynę PSL na liście Trzeciej Drogi w Krakowie. Ireneusz Raś, będzie liderem kandydatów rekomendowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Na listach znalazły się osoby związane z regionem, reprezentujący różne środowiska i zawody. Każdy z nich ma jednak wspólny cel – sprawić by Polska była bezpieczniejsza, lepsza i bardziej przyjazna. 15 października, pójdziemy do urn wyborczych i zdecydujemy o naszej, wspólnej przyszłości.

– Bardzo mocno wspieramy wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, rolników, ale też pamiętamy o szkole, która powinna być wolna od polityki i kłopotach w korzystaniu z opieki zdrowotnej. Drożyzna, szalejąca inflacja, wysokie ceny prądu czy gazu, upadające przedsiębiorstwa, kolejna podwyżka ZUS, to wszystko zafundowali nam ci, którzy dziś rządzą Polską – mówił w Krakowie Władysław Kosiniak-Kamysz. 

Na konferencji poseł Ireneusz Raś przedstawił także główne założenia programu dla mieszkańców Krakowa. To między innymi rozbudowa komunikacji miejskiej, w tym budowa drugiego w Polsce metra, a także rozbudowa i modernizacja Szpitala Uniwersyteckiego wraz z wydziałem psychiatrii dziecięcej i wzmocnienie Portu Lotniczego w Balicach.