Skip to main content

Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Szymon Hołownia otrzymali w sobotę wieczorem Super Wektora Pracodawców RP za stworzenie koalicji Trzecia Droga. Nagroda została przyznana za stworzenie koalicji będącej alternatywą dla pozostałych ugrupowań funkcjonujących na polskiej scenie politycznej oraz za wyjątkową współpracę ponad podziałami, dla której najważniejsze są: demokracja, wolność słowa, praworządność i Konstytucja.

W sobotę wieczorem w Warszawie odbyła się 22. gala Pracodawców RP „Wektory 2023”, podczas której nagrodzone zostały osoby i firmy, które wniosły szczególny wkład w przedsiębiorczość w Polsce.

Podczas gali „Super Wektorem” wyróżnieni zostali liderzy koalicji Trzecia Droga – Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Szymon Hołownia.

– Przedsiębiorcy zawsze mówili, że nie prostują przeciwko rządzącym, ale przeciwko regulacjom. Będziemy wprowadzać nowe przepisy w zgodzie z dialogiem społecznym. Dziękuję, że uwierzyliście w projekt Trzecia Droga – powiedział podczas gali prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nagroda została przyznana za stworzenie koalicji będącej alternatywą dla pozostałych ugrupowań funkcjonujących na polskiej scenie politycznej oraz za wyjątkową współpracę ponad podziałami, dla której najważniejsze są: demokracja, wolność słowa, praworządność i Konstytucja.

– Przedsiębiorcy są solą tej ziemi. To oni napędzają wzrost gospodarczy. Trzecia Droga to wie, dlatego sprawy polskich firm były i będą ważnym punktem naszego programu. Zadbamy o Wasze sprawy w parlamencie – podkreślił wicepremier, prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

„Wektory” to wyróżnienia dla wybitnych osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, wskazują nowatorskie rozwiązania oraz przyczyniają się do rozwoju społecznego i kulturalnego w Polsce.