Skip to main content

Nie będzie pełnego zwycięstwa wyborczego bez zmian w samorządzie. Nie będzie gwarancji zmian, wolności i samorządności bez silnego mandatu Trzeciej Drogi. Wywodzimy się z różnych środowisk, ale łączy nas miłość do Polski lokalnej – podkreślił w Kielcach podczas konwencji wyborczej Trzeciej Drogi lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

W sobotę w Kielcach liderzy Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz i Polski 2050 Szymon Hołownia oficjalnie zainaugurowali kampanię samorządową Trzeciej Drogi. Liderzy obu ugrupowań zapowiadają politykę, w której będzie rządzić współpraca, a nie konflikt.

– Nie byłoby dzisiaj demokratycznego rządu, otwartego parlamentaryzmu, nie byłoby poczucia i obecności wolności, demokracji, sprawiedliwości, gdyby nie Trzecia Droga. To nasi wyborcy, ponad trzy miliony osób o tym zdecydowało – powiedział podczas konwencji prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Nie będzie pełnego zwycięstwa wyborczego bez zmian w samorządzie. Nie będzie gwarancji zmian, wolności i samorządności bez silnego mandatu Trzeciej Drogi. Wywodzimy się z różnych środowisk, ale łączy nas miłość do Polski lokalnej – podkreślił lider PSL.

Trzecia Droga przywróci szacunek polskim samorządom i społecznościom lokalnym. Zwiastuje politykę, w której rządzić będzie współpraca.

– W której rządzić będzie to, że ludzie umieją rozmawiać ze sobą, tworzyć, budować, a nie tylko spierać się między sobą. Jesteśmy na początku tej ery – mówił Szymon Hołownia, lider Polski 2050.

– Ery, w której najważniejsze jest bezpieczeństwo – kontynuował Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL, wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że nie ma „dziś ważniejszej sprawy niż polskie bezpieczeństwo”. Zapowiedział zaangażowanie samorządu w obronę cywilną. Podkreślił, że zostanie wprowadzona nowoczesna, najlepsza ustawa o obronie cywilnej, o ochronie ludności.

– Samorządowcy są tu podstawą, bez nich nie będzie dobrej ustawy w tym zakresie – strażacy ochotnicy, organizacji pozarządowe, różnego rodzaju związki i stowarzyszenia, są podstawą działalności związanej z ochroną ludności – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.