Skip to main content

Trwa ofensywa aktywności ludowców w terenie. Podczas spotkań z mieszkańcami, samorządowcami i przedsiębiorcami prezentujemy program „Uczciwa Polska i rozmawiamy na tematy bieżące – powiedział wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak.

Trwa ofensywa aktywności ludowców w terenie. Spotkania odbyły się już w woj. łódzkim i świętokrzyskim. Dzisiaj rozmawiamy z mieszkańcami Śląska.

– Oprócz punktowania PiS-u za ich błędy, proponujemy własne rozwiązania. Dlatego rozmawiamy z Polakami o projekcie „Uczciwa Polska” – powiedział wiceprezes PSL, Dariusz Klimczak.

Wychodzimy z pozytywnym programem dla trzech pokoleń. Nasz projekt to pakiet trzech ustaw skierowanych do ludzi młodych, pracujących i seniorów.

– Polityka musi być o konkretnych sprawach. Dlatego proponujemy projekt, który odnosi się do trzech pokoleń Polaków. „Uczciwa Polska” gwarantuje własne mieszkanie dla młodych, dziedziczenie emerytur oraz godną płacę za ciężką pracę – dodał poseł Krzysztof Paszyk, pełnomocnik komitetu obywatelskiego „Uczciwa Polska”.

„Uczciwa Polska” to nie tylko pakiet trzech zaproponowanych przez ludowców projektów ustaw, ale cała filozofia państwa. Państwa, które szanuje przeszłość i swoją historię, ale również patrzy w przyszłość. Dba o każdego obywatela i jego bezpieczeństwo.

Rozwiązujemy najważniejsze problemy: problem demografii, dostępu do mieszkania, problem osób starszych i ich samotnego życia, problem osób ciężko pracujących i wyzyskiwanych przez państwo.

Własny kąt

Bez konkretnych rozwiązań nie zadbamy o dobry start dla młodych. Wymaga tego od nas sytuacja demograficzna i głos młodego pokolenia. Dostrzegamy ich potrzeby. Dlatego wychodzimy z programem Własny Kąt.

— Uczciwa Polska dba o przyszłe pokolenia. Dziś największą przeszkodą na założenie rodziny pozostaje brak własnego mieszkania. Proponujemy program Własny Kąt: niskooprocentowany (1,5%) kredyt hipoteczny z gwarancją wkładu własnego 100 tys. zł. — wyjaśnił Krzysztof Paszyk.

Praca, która się opłaca

Uczciwa Polska docenia ludzi ciężkiej pracy. Wielu z nich w czasie szalejącej drożyzny PiS podjęło drugiej pracy, wyrabia nadgodziny czy założyło biznes po godzinach. Zwolnimy te aktywności z podatków i składek. Praca musi się opłacać.

— “Uczciwa Polska” to państwo, które nie zabiera, jak ktoś ciężko pracuje, tylko zostawia mu więcej za tę ciężką pracę. Państwo nie pobierze podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin — wskazał poseł PSL.

Dziedziczenie emerytur

Sytuacja seniorów staje się coraz trudniejsza. Wielu z nich samotnie zmaga się ze swoimi problemami. Musimy ich wesprzeć. Stąd nasza propozycja dziedziczenia emerytur współmałżonka.

— Dzisiaj dane mówią o tym, że ponad półtora miliona emerytów dotyka skrajna bieda. W wielu wypadkach to są właśnie osoby, które są wdowcami, wdowami, które nagle z dnia na dzień znalazły się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, postawione wobec dramatycznych wyborów: czy kupno lekarstw w aptece, czy opłacenie rachunków za mieszkanie — podkreślił poseł Krzysztof Paszyk.

“Uczciwa Polska” przeciwko nieuczciwemu państwu PiS

“Uczciwa Polska” to bardzo kompleksowy projekt ustawy. Nie chcemy, żeby podzielił on los wielu projektów dzisiaj zamrożonych przez panią Marszałek Sejmu, Elżbietę Witek. Dlatego też projekt do Sejmu składamy w trybie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Zachęcamy do składania podpisów pod projektem “Uczciwa Polska”!