Skip to main content

Jako przedstawiciele PSL – Koalicji Polskiej deklarujemy, że jesteśmy gotowi stanowić jedną drużynę w walce z epidemią koronawirusa. To jest nasza wspólna, narodowa sprawa. Walka z epidemią jest naszą racją stanu – powiedział wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.

We wtorek rząd zaprezentował projekt narodowej strategii szczepień przeciwko koronawirusowi. – Nie jest on bogaty w szczegóły, natomiast przesłanie jest najważniejsze – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak.

– My jako przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, Koalicji Polskiej deklarujemy, że jesteśmy gotowi do takiej współpracy. Jesteśmy gotowi stanowić jedną drużynę w walce z epidemią koronawirusa. To jest nasza wspólna, narodowa sprawa. Walka z epidemią jest naszą racją stanu –powiedział Dariusz Klimczak.

[tweet id=”1336288219260923910″ align=”center”]

Mamy jednak prośbę, wręcz wymaganie wobec premiera Mateusza Morawieckiego.

– Żeby postępował uczciwie wobec opozycji, przestał kłamać, przestał manipulować i żeby wszystkie dane, które są dostępne dla niego także były dostępne dla nas, żeby zawsze w prawdziwym świetle przedstawiał sytuację, która jest związana z epidemią – podkreślił wiceprezes PSL.

W zaprezentowanym programie szczepień przeciwko koronawirusowi jest zbyt mało zachęt do tego, by się szczepić.

– Uważamy, że każdy Polak, który zostanie zaszczepiony na koronawirusa powinien być wolny od wszelkich obostrzeń. Nie musi nosić maseczki, może chodzić do restauracji, nie obejmują go żadne limity – stwierdził Dariusz Klimczak.

Wszystkie szczepienia powinny być bezpłatne.

– Uważamy, że każdy dorosły człowiek, który sam daje się zaszczepić przeciwko koronawirusowi powinien mieć przywilej, że inne szczepionki chociażby dla jego dzieci także będą bezpłatne – podkreślił poseł PSL.

Oprócz przywilejów społecznych, powinny być też przywileje ekonomiczne, chociażby w postaci podatków.

– Będziemy jako PSL brać udział w konsultacjach. Zaproponujemy swoje zmiany. Między innymi zaproponujemy, aby do powszechnego szczepienia włączone były apteki – zapowiedział poseł Klimczak.

Poseł Mieczysława Kasprzak również stwierdził, że szczepienia przeciw koronawirusowi powinny mieć charakter powszechny. – A do tego potrzebne jest przekonanie Polaków, że są to szczepienia bezpieczne – podkreślił poseł PSL.

Poseł Kasprzak dodał, że dziwi go zachowanie prezydenta Andrzeja Dudy.

[tweet id=”1336288525231206431″ align=”center”]

–  Staje okrakiem i nie wypowiedział się za tym, że popiera szczepienia, że odcina się od ruchów antyszczepionkowych, że zaszczepi się, tylko unika odpowiedzi. To jest niebezpieczne zjawisko, dlatego apelujemy o rzetelną informację na temat szczepień – podkreślił poseł Mieczysław Kasprza