Skip to main content

Na pierwszym miejscu dla nas są sprawy, które chcemy załatwić dla przedsiębiorców, dla wspólnot lokalnych, dla samorządów, organizacji pozarządowych, ludzi pracy, dla dobrych gospodarzy, przywrócić szacunek do edukacji, do pracy, odbudować wspólnotę narodową – powiedział prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

Wybory parlamentarne 2023 za nami. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że udział w nich wzięła największa liczba Polaków w historii. Frekwencja wyniosła 74,38%. Dziękujemy Polkom i Polakom za wzięcie udziału w tym wielkim wydarzeniu.

Szczególne podziękowania składamy wyborcom „Trzeciej Drogi”.

Aż 3 110 670 głosów Polek i Polaków powiedziało “dość kłótni!” i wybrało drogę zgody, merytorycznej rozmowy.

– To jest dzień wielkiej zmiany, która następuje w Polsce. Nie odbyłaby się ona, gdyby nie powstała Trzecia Droga – powiedział prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz..

–  Na pierwszym miejscu dla nas są sprawy, które chcemy załatwić dla przedsiębiorców, dla wspólnot lokalnych, dla samorządów, organizacji pozarządowych, ludzi pracy, dla dobrych gospodarzy, przywrócić szacunek do edukacji, do pracy, odbudować wspólnotę narodową – powiedział lider ludowców.

PSL będzie kontynuować współpracę z Polską 2050 w ramach Trzeciej Drogi. Wspólnie z Polską 2050, a także z Koalicją Obywatelską, Lewicą i samorządowcami chce tworzyć koalicję rządową.

Hasłem Trzeciej Drogi w kampanii wyborczej było: „Dość kłótni, do przodu”.

– Dzisiaj bierzemy odpowiedzialność za całą Polskę, ewidentnie wyborcy wskazali nie trzecią kadencję PiS-u, ale wskazali Trzecią Drogę – podkreślił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.