Skip to main content

Konwencja Trzeciej Drogi w Krakowie była pełna energii, mobilizacji i poczucia, że tylko kilka dni dzieli nas od prawdopodobnie najważniejszych od 1989 roku wyborów parlamentarnych. Do hali przy Błoniach przyjechało ponad tysiąc osób, działaczy i  sympatyków PSL i Polski 2050.

 

Trzecia Droga w Krakowie

– To nie są wybory o sprawach sprzed 8, 16 czy 30 lat. Nie dajcie sobie tego wmówić. To wybory o przyszłości i następnych pokoleniach, o naszych dzieciach. Idźmy na wybory i zmieńmy Polskę – mówił podczas konwencji Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
Wraz z liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią przypomnieli też najważniejsze postulaty KKW Trzecia Droga m.in.  konieczność naprawy służby zdrowia, edukacji, przywrócenie bezpieczeństwa kobietom, Rodzinny PIT, Akademik za złotówkę, czy postulaty dla przedsiębiorców.

– Jesteśmy koalicją na rzecz przedsiębiorców, ludzi ciężkiej pracy, pracowników i pracodawców. Mówimy dość marnotrawstwu, dość rozdawnictwu, dość zadłużaniu pokoleń, dość fałszywych recept. Dość tych, którzy zostawiają nas z niezapłaconym rachunkiem na lata. Wczoraj byłem w Krośnie. Na jednej tylko części rynku, kilka lokali do wynajęcia obok siebie. W połowie 2023 roku 110 tysięcy firm zawiesiło działalność gospodarczą, a 15 tysięcy osób ogłosiło upadłość konsumencką. To pokazuje ile osób straciło już nadzieję – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.