Skip to main content

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik ponownie został prezesem ludowców na Mazowszu. Podczas V Wojewódzkiego Zjazdu Polskiego Stronnictwa Ludowego głosowało na niego 269 delegatów.

– Jestem niezmiernie wdzięczny za okazane zaufanie – powiedział po wyborze marszałek Struzik. – Dziękuję wszystkim delegatom za uczestnictwo w tym ważnym zjeździe. Cieszy fakt, że towarzyszyła nam rzeczowa i merytoryczna dyskusja. Jestem przekonany, że PSL będzie dalej dobrze służyło Mazowszanom – dodał.

Marszałek przypomniał o wielkim sukcesie województwa. – Dzisiaj, według danych Eurostatu, Mazowsze jest najszybciej rozwijającym się regionem w Europie. To wielki sukces struktur samorządowych. Zamierzamy kontynuować tę drogę. Będziemy dalej budować innowacyjne i rozwinięte Mazowsze – zadeklarował Struzik

Obecny na zjeździe prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, chwalił delegatów za udane spotkanie. – Dziękuję wszystkim za udział w zjeździe. Frekwencja pokazuje, że nie brakuje wśród nas ludzi odpowiedzialnych, których łączą wspólne wartości. To bardzo ważny moment dla Polskiego Stronnictwa Ludowego. 19 listopada odbędzie się kongres, na którym zaprezentujemy kierunek, w którym zmierzamy – dodał.

Prezes ludowców zdecydowanie potępił rząd PiS za hipokryzję wobec wsi. – Rząd dzisiaj prowadzi politykę władzy totalnej. PiS odnosi się do wartości Witosa tylko wtedy, kiedy zabiega o głosy rolników. Po wyborach zapomina o składanych obietnicach. Wieś została po prostu oszukana – podkreślił Kosiniak-Kamysz.