Skip to main content

Emeryci i renciści nie będą mieli gdzie się leczyć. Wszystko przez antyreformę zdrowia ministra Radziwiłła. Z 47 oddziałów geriatrycznych do tworzonej sieci szpitali nie wejdzie żaden!

Seniorzy nie będą mieli gdzie się leczyć. Tworzona w ramach zmian ministra Radziwiłła sieć szpitali nie uwzględniła żadnego z 47 oddziałów geriatrycznych. To oznacza duże kłopoty dla starszych ludzi.

Wiele z placówek zostanie zlikwidowana. Tylko szpitale i oddziały, które weszły do tworzonej sieci mają zagwarantowane finansowanie. Placówki spoza listy będą musiały walczyć o pieniądze w ramach konkursów. Już teraz drżą o swój los. Podobnie jak i ich pacjenci.

Pieniędzy nie starczy dla wszystkich. NFZ przeznaczy na konkursy zaledwie 7 proc. budżetu dla szpitali. Pierwszą ofiarą flagowej propozycji Konstantego Radziwiłła może być geriatria. Los starszych ludzi nie jest specjalnie bliski ministrowi. Zaniepokojonym poradził… leczenie na oddziałach wewnętrznych, które już teraz pękają w szwach.

Na problem zwrócił już uwagę Rzecznik Praw Obywatela Adam Bodnar. Jak wskazuje w wyniku likwidacji oddziałów geriatrycznych pojawi się duży problem z leczeniem seniorów, a kolejki znacznie się wydłużą.

Już wcześniej ostrzegaliśmy, że forsowana przez ministra Radziwiłła antyreforma może uderzyć w seniorów. Niestety rząd PiS znów okazuje się silny wobec słabych.