Skip to main content

Polskie Stronnictwo Ludowe staje w obronie św. Jana Pawła II. Politycy PSL złożyli kwiaty przed pomnikiem papieża i proponują sejmową uchwałę.

– Wyrażając wdzięczność Papieżowi Polakowi za nieoceniony wkład w dążenie naszego Narodu do pełnej wolności oraz za Jego świadectwo patriotyzmu, klub Koalicji Polskiej zgłasza uchwałę ws. upamiętnienia świętego Jana Pawła II – powiedział prezes PSL.

– Nasza uchwała nie jest dla Jana Pawła II, on tego nie potrzebuje. Uchwała jest dla wspólnoty, podtrzymania wartości, przyszłości i przyszłych pokoleń. Wspólnotę można budować tylko na mocnych fundamentach. To jest ta podstawa – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

W projekcie uchwały czytamy, że „wybór Karola Wojtyły na następcę św. Piotra obudził nadzieję na odnowę chrześcijaństwa i wyzwolenie narodów”. „Jego czyny i słowa demonstrowały i budziły miłość do Ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległości bytu państwowego”.

„Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków i społeczeństw całego świata. Niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu” – czytamy w dokumencie, którego przyjęcie przez Sejm proponuje PSL.

– Będziemy stać po stronie wartości i pamięci o czynach Świętego Jana Pawła II. Stoimy po stronie jego wielkości i świętości. Nie da się wymazać tego, co zrobił dla Polski, Europy i świata – podkreślił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.