Skip to main content

Na Forum Ekonomicznym w Krynicy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawi propozycje programowe ludowców dla małych i średnich firm. Debata „Jak wyzwolić trzecią falę przedsiębiorczości w Polsce?” już w czwartek. Zapraszamy!

– Na Forum Ekonomicznym w Krynicy bardzo dużo mówi się o sprawach wielkich korporacji, a zapomina o małych i średnich firmach, które są największym motorem polskiej gospodarki. Przecież to oni tworzą miejsca pracy, inwestują i wygrywają rywalizację z konkurentami z zagranicy – mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z dziennikarzami w Krynicy.

PSL wspólnie z ekspertami gospodarczymi i samym przedsiębiorcami przygotowało propozycje programowe dla małych i średnich firm. Cel? Wsparcie firm na starcie, obniżenie kosztów prowadzenia działalności, uwolnienie mocy inwestycyjnych oraz likwidacja barier administracyjnych.

– Musimy uruchomić trzecią falę przedsiębiorczości. Wspólnie możemy stworzyć w Polsce najlepsze miejsce do prowadzenia biznesu w Europie. Naszym celem jest awans do pierwszej dziesiątki w rankingu Doing Buissnes, do grupy B10 czyli do grona państw najprzyjaźniejszych dla przedsiębiorców – mówił Kosiniak-Kamysz.

Jak możemy tego dokonać? Czy państwo powinno aktywnie włączyć się w ten proces? Jakie bariery krępują rozwój przedsiębiorczości? Które obciążenia należy zlikwidować? O tym będziemy dyskutować na specjalnym panelu w czasie Forum Ekonomicznego w Krynicy. W debacie wezmą udział:

  • prof. Jan Czekaj, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL
  • Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego
  • Agnieszka Król, prezes fundacji Pszczółki
  • Tomasz Latocha, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
  • Marek Szczepanik, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, były wiceprezes PARP

Debata odbędzie się 8 września w Domu Forum, sala Innogy Forum Cafe. Start o godz. 10:40. Serdecznie zapraszamy.