Skip to main content

Kandydatem zgłoszonym przez PSL do Komisji Weryfikacyjnej ws. warszawskiej reprywatyzacji jest prawnik, dr Bartłomiej Opaliński. – W komisji pracować powinni ludzie kompetentni i merytoryczni, tak by rzeczywiście pomóc Warszawiakom. Takim człowiekiem jest dr Opaliński – mówi poseł PSL, Krzysztof Paszyk.

Polskie Stronnictwo Ludowe od samego początku widziało potrzebę zgłoszenia swojego przedstawiciela do Komisji Weryfikacyjnej. – Tysiące lokatorów pokrzywdzonych w toku dzikiej reprywatyzacji w Warszawie wymagają, aby uczestniczyć w tych pracach – podkreślił na konferencji prasowej w Sejmie poseł Krzysztof Paszyk.

Zgodnie z zapowiedziami Ludowców, kandydatem do prac w komisji jest prawnik, merytoryczny specjalista w tej dziedzinie. – Dr Opaliński to osoba bardzo dobrze przygotowana do pracy w komisji. Właściwy człowiek na właściwym miejscu – zapewnił Paszyk.

Rzecznik PSL, Jakub Stefaniak zaznaczył, że Ludowcy podchodzą do pracy komisji z „kredytem zaufania do PiS”. Liczą, na prawdziwe intencje pomocy Warszawiakom. Zgodnie z ustawą komisja weryfikacyjna będzie mogła np. uznać słuszność zwrotu nieruchomości, albo uchylić ją i podjąć decyzję merytoryczną, która pozwoli odebrać bezprawnie pozyskaną nieruchomość.

– Liczymy, że ta komisja posłuży faktycznie Warszawiakom, tym którzy są poszkodowani. Być może pomoże też wypracować takie mechanizmy, które zahamują lawinę, tych którzy poszkodowani stać się mogą – podkreślił rzecznik PSL.

Bartłomiej Opaliński to doktor nauk prawnych, radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Jest specjalistą w zakresie prawa konstytucyjnego i prawa administracyjnego. Jego doświadczenie zawodowe i zainteresowania obejmują również problematykę postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego.