Skip to main content

UWAGA! PSL szykuje podwyżkę dla wszystkich emerytów. Dzięki projektowi ludowców „Emerytura bez podatku” seniorzy zyskają nawet kilkaset złotych miesięcznie!

– Ceny w sklepach rosną jak szalone, opłaty za mieszkania są coraz wyższe. Drożyzna najmocniej uderza w emerytów i rencistów. Nie wolno nam zostawić seniorów na pastwę losu – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i twórca polskiej polityki senioralnej.

Ludowcy w czwartek złożyli w Sejmie projekt ustawy „Emerytura bez podatku”. Zakłada on zniesienie podatków i składek od emerytur i rent. Dzięki temu świadczenia seniorów wzrosną o 20%. W ich portfelach zostanie dodatkowo nawet kilkaset złotych miesięcznie!


Przykład? Pani Janina (68 l.) z Otwocka dostaje na rękę 1338 zł emerytury. Dzięki „Emeryturze bez podatku” dostanie 1600 zł. To o 262 zł miesięcznie więcej niż obecnie. W ciągu roku zyska dodatkowo aż 3144 zł!

Powody do radości mają też seniorzy z najniższymi emeryturami, w których najmocniej uderzyła groszowa waloryzacja świadczeń dokonana przez rząd PiS. Dziś dostają 854 zł na rękę miesięcznie. W takiej sytuacji jest Pan Andrzej (75 l.), rolnik spod Białegostoku. Dzięki „Emeryturze bez podatku” jego emerytura wzrośnie do 1000 zł. Miesięcznie zyska 146 zł, a rocznie aż 1752 zł.


– Emerytury Polek i Polaków wciąż są bardzo niskie. Skoro gospodarka ma się tak świetnie jak mówi PiS, państwo powinno zwolnić seniorów z płacenia podatków i składek. Jesteśmy im to winni! Emeryci i renciści swoje już w życiu zapłacili – mówi Kosiniak-Kamysz.

Rząd PiS zapomniał o seniorach. Przez 2 lata swoich rządów nie zrobili nic, by im pomóc. Waloryzacja świadczeń była najniższa od lat. W tym roku emeryci i renciści dostali zaledwie kilka złotych podwyżki. To skandalicznie mało w porównaniu z dramatycznie rosnącymi cenami żywności.

Inflacja pożera i tak niskie emerytury. Masło podrożało o 45%, owoce – o 15%, jaja – o 13%, produkty mleczne – o 9%, a warzywa – o 8%. Na sklepowych półkach trudno znaleźć taniejące produkty. Nadchodzące święta będą dla emerytów nawet o kilkaset złotych droższe od ubiegłorocznych.

PSL chciało pomóc seniorom. Dwukrotnie składaliśmy w Sejmie ustawę przyznającą emerytom i rencistom 500 zł dodatku na święta. Posłowie PiS zniszczyli te plany. Dwukrotnie odrzucili propozycje ludowców i pozostawili seniorów na święta z niczym.

Zobacz, ile zyskasz dzięki Emeryturze bez podatku: