Skip to main content

29 maja w Krakowie podczas konferencji „Samorząd. Fundament Wolności” zainaugurowano prace małopolskiego Forum Myśli Społecznej.

 

W poniedziałek 29 maja w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbyła się konferencja pt. „Samorząd. Fundament Wolności”. Podczas spotkania miała miejsce inauguracja działalności struktur wojewódzkich Forum Myśli Społecznej im. Zygmunta Jana Rumla w Małopolsce.

– Dzisiaj coraz częściej mamy do czynienia z zakłamywaniem faktów. Historię próbuje się pisać na nowo pod dyktando polityki. Zaciera się niewygodne fakty i pomija ważne postacie. Takie działania dotykają bohaterów Ruchu Ludowego. Nie może być na to naszej zgody. I nie będzie – mówił Krzysztof Klęczar, koordynator małopolskiego FMS.

W spotkaniu uczestniczył także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W swoim wystąpieniu podkreślał wielkie znaczenie jakie dla odbudowy wspólnoty narodowej ma Forum Myśli Społecznej. – Naród został podzielony jak nigdy. Ważnym elementem historii Ruchu Ludowego była i jest tradycja spajania wspólnoty narodowej – wskazywał lider ludowców.

– Czy w polskiej polityce pozytywne rzeczy mają jeszcze sens? Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z Forum Myśli Społecznej udowadnia, że tak. Będziemy konsekwentnie pokazywać, że jest alternatywa. Nie musimy wszyscy obrzucić się błotem i udawać, że jest pięknie – mówił prezes PSL.

Głównym tematem pierwszego spotkania FMS były samorządy. Zebrani poruszyli również temat zbliżających się wyborów. – PiS nie rozumie samorządu. Propozycją referendum w dniu wyborów chcą podnieść poziom emocji, zaburzyć spokojny i racjonalny wybór gospodarzy małych ojczyzn – mówił Piotr Zgorzelski, krajow koordynator FMS.

Zobacz także → Czym jest Forum Myśli Społecznej?

W spotkaniu licznie wzięli udział samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wśród gości byli obecni również Andrzej Kosiniak-Kamysz, prezes PSL w Małopolsce, Miłosz Motyka, prezes FML, Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego czy Andrzej Harężlak i Marcin Gaweł, członkowie Rady Naczelnej PSL.

To kolejny oddział wojewódzki Forum Myśli Społecznej, którego prace zainaugurowano. Prężnie działają już: