Skip to main content

Szefem zachodniopomorskich struktur PSL został ponownie wybrany Jarosław Rzepa, wicemarszałek województwa. Głosowało na niego 172 delegatów.

– Z całego serca dziękuję delegatom za ponownie okazane zaufanie – mówi po wyborze Rzepa. Zapowiedział, że chce, by zachodniopomorskie PSL jeszcze aktywniej brało udział w życiu publicznym. Już dziś ludowcy z Zachodniego Pomorza współrządzą w sejmiku województwa oraz w kilkunastu gminach regionu.

Dr Jarosław Rzepa jest wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego. Z ruchem ludowym związał się w 2002 roku. Obecnie jest członkiem Naczelnego Komitetu Wykonawczego Stronnictwa.

Ukończył Wydział Rolnictwa Akademii Rolniczej w Szczecinie, Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz międzywydziałowe studia podyplomowe z zakresu hodowli i nasiennictwa roślin na Akademii Rolniczej w Krakowie. Obronił również doktorat na Akademii Rolniczej w Szczecinie

Pracował m.in. w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Szczecinie-Dąbiu oraz Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Od 2013 roku jest członkiem zarządu województwa.

Gośćmi specjalnymi zjazdu w Szczecinie byli prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz europoseł Czesław Siekierski.