Skip to main content

26 maja w Gryficach odbędzie się Krajowe Święto Ludowe. Wszystkich serdecznie zapraszamy na najważniejsze święto Ruchu Ludowego.


W najbliższą sobotę, 26 maja ludowcy z całej Polski zjadą do Gryfic w województwie zachodniopomorskim na obchody Krajowego Święto Ludowego. Najważniejsze dla ludowców święto jest jednym z najpiękniejszych polskich świąt wyrosłych w tradycji ludowej, chrześcijańskiej i narodowej. Od niemal stu lat nierozłącznie towarzyszy historii Polskiego Stronnictwa Ludowego.


O godz. 12:00 w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny odbędzie się Msza św. Po Mszy św. w asyście pocztów sztandarowych ludowcy przemaszerują na Plac Zwycięstwa, gdzie o godz. 14:00 rozpocznie się oficjalna część obchodów z udziałem czołowych polityków Stronnictwa.

„Święto Ludowe to nasza wielka, wspólna radość, ale to także święto pamięci o ludowej historii, pamięci o tym, jak rodziła się wolna Polska. Od czasu powstania ruchu ludowego jego członkowie walczyli o wolność Ojczyzny, bronili Jej i dla Niej pracowali” – napisał w liście na Święta Ludowe prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj więcej → Święto Ludowe. Piękna tradycja Polskiego Stronnictwa Ludowego

Uroczystości obchodów Święta Ludowego są okazją do przypomnienia historii i kultywowania tradycji, ale i upomnienia się o interesy Polski lokalnej. Z wdzięcznością wspominamy Wincentego Witosa, Stanisława Mikołajczyka, Macieja Rataja, bohaterskich żołnierzy Batalionów Chłopskich i wielu, wielu innych.

Dzisiaj także przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego wszystkich szczebli samorządu dokładają wszelkich starań, aby władza służyła ludziom, ponieważ zawsze stawiamy na sprawdzonych, dobrych i popieranych przez lokalne środowiska gospodarzy.

26 maja zapraszamy na Krajowe Święto Ludowe

11:00 | Uroczyste rozpoczęcie

12:00 | Msza św. W Kościele pw. Wniebowzięcia NMP

13:30 | Przemarsz ulicami miasta z kościoła na Plac Zwycięstwa

14:30 | Część oficjalna obchodów Krajowego Święta Ludowego

16:00 | Występy artystyczne