Skip to main content

Mimo, że PiS zamknął Sejm dla Polaków i obywatele nie będą mogli go zwiedzić w trakcie trwania Nocy Muzeów, PSL zaprasza wszystkich chętnych przed budynek Parlamentu. W ten symboliczny sposób ludowcy chcą zademonstrować, że nie zgadzają się na działania obecnej władzy, która budynek Sejmu zmienia w niedostępną dla rodaków twierdzę.

W tym roku w Noc Muzeów nikt nie zwiedzi sejmowych budynków. Oficjalnie politycy PiS taką decyzję podjęli „z przyczyn organizacyjnych”. Nieoficjalnie obawiają się wpuszczać do Sejmu Polaków, by na własne oczy zobaczyli protest opiekunów i osób niepełnosprawnych.

PSL nie zgadza się na takie praktyki. Dlatego zaprasza wszystkich chętnych przed Sejm. Będą tam rozdawane certyfikaty na wejście do budynku Parlamentu. – Przejmujemy inicjatywę – mówi Jakub Stefaniak, rzecznik prasowy PSL. – I bronimy dobrego imienia parlamentaryzmu. Skoro Marek Kuchciński zamknął Sejm przed Polakami, spotkajmy się przed Sejmem. Będą niespodzianki, można będzie wpisać się do księgi pamiątkowej, którą przekażmy Markowi Kuchcińskiemu – dodał.

Noc Muzeów przez Sejmem zacznie się w sobotę o godzinie 18.00 . Zapraszamy!