Skip to main content

Miał być Nowy Ład, jest stary bajzel. – Zmiany, które proponuje PiS są przeciwko polskim przedsiębiorcom, samorządom i seniorom. Nie ma naszej zgody na podwyżkę obciążeń, szczególnie w czasie pandemii, dlatego złożymy swoje poprawki w Senacie – zapowiedziała posłanka PSL, Bożena Żelazowska.

Ustawa, która miała być programem wyborczym PiS-u okazała się kompletnym chaosem prawnym. Wprowadza wiele zmian, które Polakomszkodzą. Przede wszystkim są niekorzystne dla przedsiębiorców, samorządów i emerytów.

Projekt rządzących zakłada, że podatek dochodowy nie będzie odbierany tylko od emerytury i renty do 2500 zł miesięcznie.

– Ta ustawa nie tylko nie przynosi wielu zysków emerytom, ale też dzieli ich na lepszych i gorszych. Jako PSL jesteśmy przeciwni takiemu rozwiązaniu. Chcemy, żeby wszyscy polscy emeryci byli traktowani tak samo, dlatego będziemy zgłaszać poprawkę o zniesienie wszelkich obciążeń, podatków i danin zdrowotnych od wszystkich emerytur niezależnie od ich wysokości – zapowiedziała Bożena Żelazowska.

[tweet id=”1446052061120958467″ align=”center”]

Polski Ład godzi także w interesy przedsiębiorców, którzy m.in. nie będą już mogli odliczyć składki zdrowotnej od dochodów.

Brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od dochodu jest obciążeniem podatkowym polskich przedsiębiorców. Zapłacą za to wszyscy Polacy. Przedsiębiorcy będą musieli podnosić ceny usług i produktów, żeby ratować swoje firmy, a więc zapłacimy za to my wszyscy. Taki jest wymierny skutek Polskiego Ładu.

– Nie zgadzamy się na żadne podwyżki podatków, dlatego zgłosimy poprawkę, która będzie to blokować w czasie trwania i 2 lata po ustaniu pandemii. Dzisiaj PiS wiele mówi o państwie dobrobytu, ale ten dobrobyt według nich wygląda tak, że polskim drobnym firmom dokłada się kolejnych podatków, a wielkie korporacje. To skandal i grabienie polskich firm – zauważył rzecznik ludowców, Miłosz Motyka.

Na Polskim Ładzie stracą również samorządy. Szacuje się, że stracą one nawet 12 mld.

– Samorządy stracą na Polskim Ładzie. Rząd PiS mówi dziś o wsparciu ich 8 mld zł. To za mało. Mamy ponad 2400 gmin, 300 powiatów i 16 województw. Jeszcze niedawno jednorazowo dotowali samo TVPis za 2 mld zł – zauważyła Bożena Żelazowska.

[tweet id=”1446056671416041477″ align=”center”]

– Składamy swoje poprawki do Polskiego Ładu w Senacie. Będziemy obnażali hipokryzję PiS. Składamy nasze projekty i liczymy, że PiS, które nazywa siebie partią dbającą o suwerenność, polskie firmy i emerytów, poprze je w głosowaniu – podsumował Miłosz Motyka.