Skip to main content

Wzywamy rząd, żeby przestał zajmować się samym sobą, a zajął się przedsiębiorcami – powiedział we wtorek poseł PSL Stefan Krajewski. Poinformował również, że na stronie internetowej PSL pojawiła się zakładka, gdzie przedsiębiorcy mogą znaleźć rozwiązania dotyczące ich problemów.

Rząd Zjednoczonej Prawicy podejmuje decyzje i rozwiązania dotyczące przedsiębiorców bez udziału i głosu przedsiębiorców.

– Kiedy pojawiają się kolejne obostrzenia rząd nie konsultuje, nie słucha, nie rozmawia z przedsiębiorcami, często nawet nie wie, jakie są ich realne potrzeby – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie poseł PSL Stefan Krajewski.

ℹ️ Czytaj także Oczekujemy wyjaśnień prokuratury ws. kar dla przedsiębiorców

PSL rzecznikiem przedsiębiorców

– My nie tylko krytykujemy bezczynności rządu, ale też proponujemy konkretne rozwiązania –  stwierdził poseł PSL.

Poinformował także, że od poniedziałku na stronie internetowej PSL funkcjonuje zakładka skierowana do przedsiębiorców: psl.pl/przedsiebiorcy

Ludowcy przedstawiają tam konkretne rozwiązania, opinię prawną o bezprawnym lockdownie oraz treść pozwu zbiorowego.

– Zgłaszają się już pierwsi przedsiębiorcy, którzy obawiają się, że następnego dnia ich firma może przestać istnieć, albo pojawi się ktoś z bardzo dobrą ofertą wykupu tej firmy. Na to się nie zgadzamy – podkreślił poseł ludowców.

– Mówimy ciągle o odmrażaniu gospodarki w reżimie sanitarnym. Wzywamy też rząd, żeby przestał zajmować się samym sobą, a zajął się przedsiębiorcami – apelował Stefan Krajewski.