Skip to main content

Józef Gruszka jest byłym posłem i wieloletnim działaczem PSL. W 2005 r. doznał wylewu. Dziś walczy o dojście do sprawności. Możemy wspomóc go w tej nierównej walce. Pomóżmy.

Józef Gruszka jest byłym posłem II, III i IV kadencji. W sejmowych ławach zasiadał w latach 1993-2005. Od młodości związany z Ruchem Ludowym. Wieloletni działacz i prężny polityk z Wielkopolski. Był wiceprezesem, a potem prezesem zarządu wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Kaliszu.

W 2001 r. ponownie wybrany na posła z okręgu kaliskiego. Zasiadał w sejmowych komisjach: finansów publicznych i ds. służb specjalnych. Od lipca 2004 pełnił funkcję przewodniczącego komisji śledczej ds. Orlenu. Prężną karierę polityczną przerwały kłopoty zdrowotne.

10 kwietnia 2005 r. Józef Gruszka doznał wylewu krwi do mózgu. Lekarze nie dawali wtedy dużej nadziei. Poseł przeszedł skomplikowaną operację neurochirurgiczną. Po wybudzeniu z kilkumiesięcznej śpiączki farmakologicznej podjął walkę. Rozpoczęła się długotrwała rehabilitacja. Dziś to my wszyscy możemy pomóc mu w tej nierównej walce.

Intensywna rehabilitacja przynosi stopniowo skutki. Dzięki ciężkiej pracy Józef Gruszka powoli odzyskuje sprawność. Koszty leczenia są jednak bardzo duże. Pomóżmy. Możemy to zrobić w następujący sposób:

Jeśli chcesz i możesz wesprzeć Józefa Gruszkę, poniżej podajemy numer jego subkonta. Każda złotówka to szansa na powrót do normalności.

  • 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000
    z dopiskiem: dla Józefa Gruszki

Oddaj 1% siebie!

Możesz również przekazać 1% swojego podatku na opiekującą się Józefem Gruszką fundacją Votum. Wystarczy w deklaracji PIT, w rubryce poświęconej OPP wpisać dane:

  • KRS: 0000272272
    z dopiskiem: dla Józefa Gruszki

 

Fot. Sławomir Kamiński / AG