Skip to main content

Powstał klub parlamentarny Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska. – To pierwszy etap działania związanego z przygotowaniem do wyborów parlamentarnych – zapowiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Klub PSL-Koalicja Polska tworzą politycy, którzy wchodzili w skład klubu parlamentarnego PSL i UED, senator Filip Libicki oraz trzej nowi posłowie: Marek Biernacki, Jacek Tomczak oraz Radosław Lubczyk.

To nie koniec politycznych transferów. Ludowcy zapowiadają, że Koalicja Polska będzie poszerzana o nowe osoby. Mówi się o kolejnych kilku parlamentarzystach, którzy zgłosili akces do nowego ugrupowania.
[tweet id=”1146831523057950721″ align=”center”]
Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział budowę koalicji ze środowiskami, które podzielają wartości reprezentowane przez PSL. – W ramach klubu będziemy współdziałać, będziemy realizować projekty, będziemy opierać działania klubu na wolności sumienia, wolności w sprawach światopoglądowych i współpracy w sprawach programowych – oświadczył prezes PSL.

Szef ludowców zaprosił także do współpracy wszystkich, którzy chcą reprezentować umiarkowane postawy na polskiej scenie politycznej.
[tweet id=”1146793924977135617″ align=”center”]
– Zapraszamy wszystkich tych, którzy podzielają nasze wartości i którzy, którzy razem z nami chcą budować umiarkowane centrum, tak bardzo dziś potrzebne w Polsce – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.