Skip to main content

Setki osób, przyjaciół, samorządowców mieszkańców gminy Krokowa na Pomorzu pożegnały dziś Henryka Doeringa, wieloletniego wójta gminy, samorządowca i działacza PSL. Miał 61 lat. Zarządzał gminą Krokowa od 2002 roku.


Msza święta za duszę zmarłego została odprawiona w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w jego rodzinnej Białogórze. Ceremonia pogrzebowa odbyła się na białogórskim cmentarzu parafialnym.

W specjalnym liście prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pożegnał Zmarłego. Przyznał mu także medal im. Wincentego Witosa.

Pogrążona w smutku Rodzino, drodzy Uczestnicy uroczystości pogrzebowej,

w skupieniu i zadumie, z żalem w sercach, żegnamy w dniu dzisiejszym 
naszego drogiego Kolegę Henryka Doeringa. Niezbadane wyroki Opatrzności sprawiły, że w sile wieku i w pełni sił, niespodziewanie nadszedł dla Niego czas zakończenia ziemskiej wędrówki. Kiedy odchodzi człowiek, zostaje po nim pamięć, pamięć tym trwalsza, im serdeczniej zapisał się w naszych sercach.

Kolega Henryk był wiernym i aktywnym działaczem Ruchu Ludowego. 
To wieloletni Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Pucku, członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego PSL w Gdańsku i delegat na nasz XII Kongres. Dał się poznać jako człowiek ogromnego serca i mądrości życiowej. To ikona ludowca, który ponad wszystko stawiał dobro innych ludzi. Jest nam niezwykle ciężko rozstać się 
z Kolegą Henrykiem, którego życie oraz praca tak wiele wniosły w naszą historię 
i trwale się w niej zapisały.

Jako długoletni Wójt Gminy Krokowa doświadczył wielu trudnych chwil, problemów i niełatwych decyzji, ale swoją postawą, poświęceniem, otwartością 
oraz życzliwością wobec ludzi, zapracował na zasłużony szacunek. Wierzę głęboko, 
że pamięć o Śp. Henryku Doeringu przetrwa pokolenia, a Jego imię oraz dorobek zawodowy staną się przykładem i drogowskazem dla następców.

W naszych sercach pozostanie pamięć o Nim, jako wyjątkowym człowieku, dobrym koledze i oddanym ludowcu, na którego zawsze mogliśmy liczyć. Przyjacielu, który nigdy nie odmówił pomocy potrzebującym, zaangażowanym samorządowcu 
i społeczniku.

W uznaniu szczególnych zasług w działalności na rzecz Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz kultywowanie tradycji Ruchu Ludowego pośmiertnie przyznaję Koledze Henrykowi Doeringowi najwyższe odznaczenie – Medal im. Wincentego Witosa.