Skip to main content

Prezes PSL został Honorowym Członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Zaszczytny tytuł przyznała mu jednostka OSP Bieniaszowice-Okręg.

„Społeczność lokalna jest dumna z osoby Władysława Kosiniaka-Kamysza, który służy dobrą radą, nigdy nie szczędzi starań w udzielaniu pomocy, jest osobą życzliwą, uprzejmą darzącą wszystkich ogromnym szacunkiem. Ze względu na postawę Władysława zrodził się w lokalnej społeczności pomysł uhonorowania jego osoby.” – głosi uzasadnienie przyznania godności Honorowego Członka OSP Bieniaszowice Okręg dla prezesa PSL.

– Z całego serca dziękuję Druhnom i Druhom z OSP Bieniaszowice-Okręg za przyznany tytuł Honorowego Członka Waszej (naszej!) drużyny. To tym większy zaszczyt, że przyznany przez OSP z moich rodzinnych stron. Pozostajemy na zawsze wierni strażackiej dewizie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” – podziękował nowy członek małopolskiej jednostki.

Bieniaszowice, podobnie jak cały powiat dąbrowski to regiony szczególnie bliskie sercu lidera ludowców. To właśnie z tymi okolicami związany jest duży kawałek historii rodziny Władysława Kosiniaka-Kamysza. Nigdy nie ukrywał on szczególnego przywiązania do swych rodzinnych stron.

„Z miejscowością Bieniaszowice jest związany przez pradziadków Franciszka i Marię Kosiniak fundatorów kapliczki Serca Pana Jezusa z 1898 r., Franciszka i Apolonię Kosiniak, dziadków Władysława i Marię Kosiniak-Kamysz i ojca Andrzeja Kosiniaka-Kamysza, którzy urodzili się w tej miejscowości, mieszkali i pracowali na roli, często pomagając wzajemnie w pracy rodzinom zamieszkałym wówczas, będącym przodkami obecnych mieszkańców.” – czytamy.