Skip to main content

Samodzielny start albo budowa Koalicji Polskiej na wybory do Sejmu i Senatu – ostateczną decyzję Rada Naczelna PSL podejmie w czerwcu.

W sobotę obradowała Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ludowcy dokonali oceny wyborów do Parlamentu Europejskiego i rozpoczęli dyskusję, w jakiej formule Stronnictwo powinno iść w wyborach parlamentarnych.

– Chcemy budować Koalicję Polską. Wierzymy, że jest wspólne miejsce na liście dla ludowców, chadeków i konserwatystów. Dla tych wszystkich, którzy może nie znaleźli swojego miejsca w ostatnich wyborach i nie poszli do tych wyborów. O te głosy chcemy zawalczyć – mówił po Radzie Naczelnej prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
[tweet id=”1134816026540040192″ align=”center”]
– Zapraszamy do współpracy tych wszystkich, którym bliskie są wartości chrześcijańskie, ludowe, demokratyczne i narodowe – dodał lider PSL.

W najbliższych dniach pomysł budowy Koalicji Polskiej zostanie poddany konsultacjom w całej Polsce. Ostateczną decyzję Rada Naczelna PSL podejmie w czerwcu.
[tweet id=”1134816502111186944″ align=”center”]
– Bez względu na to, jak pójdziemy do wyborów, nie możemy tracić nawet jednego dnia. Kampania parlamentarna tak naprawdę zaczęła się z momentem ogłoszenia wyniku wyborów europejskich. Wracamy w teren podziękować Polakom za każdy głos i rozmawiać z nimi co dalej – zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Posłowie, europosłowie, radni PSL będą na spotkaniach na wsi, w małych miasteczkach i dużych miastach. Przedstawią pierwsze propozycje programowe, w tym m.in.:

✅ darmowe leki i szczepienia dla dzieci
✅ emerytury bez podatku
✅ 1200 zł dopłaty minimalnej do hektara dla rolników
✅ 0% VAT na zdrową żywność
✅ 10% PIT dla samozatrudnionych
✅ 500+ dla uczących się powyżej 18. roku życia
✅ głosowanie przez internet

– To nasza siódemka programowa, z którą będziemy w każdej gminie, w każdym powiecie. Liczymy, że drugą siódemkę dopiszą sami mieszkańcy i z tym wspólnym programem pójdziemy do jesiennych wyborów – powiedział Kosiniak-Kamysz.