Skip to main content

Nie zgadzamy się, by rząd traktował przedsiębiorców jak króliki doświadczalne. Będziemy upominać rząd, by nie publikował rozporządzeń dotyczących obostrzeń w ostatniej chwili – zapowiedzieli w Sejmie ludowcy.

Dziś rząd częściowo otwiera gospodarkę. – Jest to oczywiście symulowanie zdjęcia lockdownu, ponieważ rząd nie potrafi im pomóc ani w sposób finansowy, ani organizacyjny – stwierdził na konferencji prasowej w Sejmie wiceprezes PSL Dariusz Klimczak. Jego zdaniem, te „dwa tygodnie próby, to traktowanie przedsiębiorców jak króliki doświadczalne”

– Zastanawiamy się, dlaczego rząd nie otwiera pozostałych rodzajów działalności gospodarczej, szczególnie tych, którym nie potrafi pomóc? Poseł PSL upomniał się w ten sposób o branżę hotelarską, gastronomiczną i fitness.

[tweet id=”1360191408049709057″ align=”center”]

– Branża hotelarska straciła 2 mld zł, gastronomiczna 1 mld zł, fitness 700 mln zł. Pytanie brzmi kto zwróci przedsiębiorcom te pieniądze? Dlaczego rozporządzenie o dostępności określonych działalności pojawiło się w ostatniej chwili? Improwizacja. Pytanie brzmi: kto im zwróci pieniądze? – pyta Dariusz Klimczak.

ℹ️ Czytaj takżeCzas na otwarcie gospodarki w reżimie sanitarnym

Klub Koalicji Polskiej: Polskiego Stronnictwa Ludowego, Unii Europejskich Demokratów i Konserwatystów będzie domagał się, aby do porządku obrad najbliższego posiedzenia sejmu wprowadzić pakiet ratunkowy ustaw dla gospodarki.

– Chodzi o przygotowane przez Koalicje Polska projekty ustaw, których celem jest złagodzenie wpływu pandemii koronawirusa na polską gospodarkę. Projekty przewidują m.in. zwolnienie firm z ZUS i opłat abonamentowych i opłacania koncesji oraz obniżenie VAT dla gastronomii. To jest prawdziwa pomoc dla przedsiębiorców – oświadczył poseł Dariusz Klimczak.

[tweet id=”1360191883843166210″ align=”center”]

Obecny na konferencji prasowej poseł Krzysztof Paszyk przypomniał o niedawnym spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami opozycji ws. Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Podczas tego spotkania padła jasna zapowiedź ze strony premiera, że będzie niezwykle starannie poszukiwał potencjalnie nowych kierunków pozyskania dla Polski szczepionki.

– Dzisiaj chcielibyśmy zapytać pana premiera na czym dzisiaj stoi, jeśli chodzi o poszukiwanie nowego kierunku dostaw szczepionek do Polski? Liczymy panie premierze na to, że dzisiaj udzieli pan rzetelnej odpowiedzi – zaapelował poseł Krzysztof Paszyk.

ℹ️ Czytaj takżePSL za przedsiębiorcami. Szczepienia, nie obostrzenia