Skip to main content

Rozmowy z mieszkańcami i samorządowcami, udział w Forum Kobiet i obchodach 30-lecia nadania Szkole Podstawowej w Krzeszycach im. Wincentego Witosa – to niektóre z punktów dwudniowej wizyty szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza w województwie lubuskim.


Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz udał się na dwudniową wizytę do województwa lubuskiego. Wizyta ma na celu rozmowy z mieszkańcami oraz samorządowcami na tematy dotyczące aktualnej sytuacji w kraju. – Wiedza płynąca z Polski lokalnej jest niezwykle cenna i ważna – podkreśla Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dzisiaj w Żaganiu prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego spotka się z sołtysami z powiatu żagańskiego oraz radnymi gminnymi i powiatu. Lider PSL będzie rozmawiał z lokalnymi włodarzami na temat zmian w ordynacji wyborczej przygotowanej przez partię rządzącą oraz aktualnej sytuacji politycznej w regionie.

Zaplanowano też posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego PSL. W Muzeum Ziemi Lubuskiej ludowcy omówią przygotowania do zbliżających się wyborów samorządowych. Będzie też spotkanie z dziennikarzami i konferencja prasowa.

Ważnym elementem programu dwudniowej wizyty jest spotkanie z Januszem Kubickim, prezydentem Zielonej Góry. W sobotę o godz. 8:15 po spotkaniu odbędzie się konferencja prasowa z udziałem prezesa PSL Władysława Kosiniak-Kamysza, liderki ludowców ziemi lubuskiej, Jolanty Fedak i Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego.

Kolejnym punktem sobotniej wizyty w Lubuskiem są obchody 30-lecia nadania Szkole Podstawowej w Krzeszycach imienia Wincentego Witosa i wręczenie sztandaru ufundowanego przez społeczeństwo gminy Krzeszyce. To bardzo ważne wydarzenie dla sympatyków Ruchu Ludowego w kontekście obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ostatnim punktem sobotnich spotkań z mieszkańcami ziemi lubuskiej będzie udział w Forum Kobiet, które odbędzie się w Międzyrzeczu. Władysław Kosiniak-Kamysz zabierze głos podczas panelu „Ciekawa świata”.