Skip to main content

Polacy widzą Władysława Kosiniaka-Kamysza jako lidera opozycji. Tak wynika z najnowszego sondażu IPSOS dla OKO.press. Szefowie PO i Nowoczesnej do wymiany.

Polaków zapytano o sześć nazwisk: Władysława Kosiniaka-Kamysza, szefa PSL, Grzegorza Schetynę i Borysa Budkę z Platformy Obywatelskiej, Ryszarda Petru i Kamilę Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej oraz Władysława Frasyniuka. Największą popularnością cieszyła się kandydatura lidera ludowców.

Polacy zdecydowali, że to Władysław Kosiniak-Kamysz powinien stanąć na czele opozycji. Na równie z szefem PSL w notowaniach respondentów znajduje się Władysław Frasyniuk. Na ostatnim stopniu podium znalazła się Kamila Gasiuk-Pihowicz. Dalszą pozycje zajmuje Borys Budka.

Fatalny wynik uzyskali obecni szefowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Polacy wyraźnie w nich nie wierzą. Nawet we własnej partii znajdują bardziej popularnych od siebie kandydatów.

– Polacy są zmęczeni plemiennymi wojnami dwóch barbarzyńskich plemion. Ciągłe okładanie się maczugami nie służy budowaniu wspólnoty. Podzielony naród, to słaby naród – mówi lider ludowców.

Okazuje się, że Polacy są już zmęczeni ostrym konfliktem dwóch skrajnych opcji politycznych. Coraz więcej osób poszukuje w polityce spokoju i dialogu. Takim głosem rozsądku w ich ocenie jest Władysław Kosiniak-Kamysz i kierowane przez niego PSL.