Skip to main content

Szefem kujawsko-pomorskich struktur PSL został ponownie wybrany Zbigniew Sosnowski. Głosowało na niego 160 delegatów.

– Przede wszystkim chciałbym podziękować delegatom za okazane zaufanie – mówi po wyborze Sosnowski. – Chcę PSL, które służy przede wszystkim naszej ojczyźnie w duchu wartości chrześcijańskich. Musimy przeciwstawić się degradacji samorządów. Polska lokalna nie potrzebuje namiestników wysyłanych z Warszawy, ale prawdziwych gospodarzy, którzy znają swoją ziemię – dodał.

Sosnowski pokonał w drugiej turze wicemarszałka województwa Dariusza Kurzawę. Gośćmi specjalnymi zjazdu w Świeciu byli prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz przewodniczący Rady Naczelnej Jarosław Kalinowski.

Sosnowski ukończył Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był dyrektorem szkoły podstawowej w Zasadach. W 2001 i 2005 roku został wybrany na posła z listy PSL w okręgu toruńskim. W 2006 roku w wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego powiatu brodnickiego, a następnie został powołany w skład zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Od 2008 roku podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W 2011 uzyskał mandat poselski z okręgu toruńskiego. W 2015 ponownie wybrany na posła do Sejmu RP. Jest również prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Brodnicy oraz członkiem prezydium oddziału wojewódzkiego ZOSPRP w Toruniu.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką Zasłużonych dla Ochrony Przeciwpożarowej, Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz medal Honorowy im. Józefa Tuliszkowskiego.