Skip to main content

Z głębokim żalem i ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Jolanty Fedak. Pogrzeb posłanki PSL odbędzie się w najbliższy czwartek w Zielonej Górze. Będzie miał charakter państwowy.

W czwartek 31 grudnia w wieku 60 lat zmarła nasza koleżanka Jolanta Fedak. Od paru lat zmagała się z chorobą onkologiczną. „Żelazna Dama” jeszcze rok temu tryskała szczęściem. Wygrała upragnione wybory i została posłanką PSL z Lubuskiego. Kolejną wygraną miała być walka z rakiem. Dlatego z niedowierzaniem i ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o jej wczesnej śmierci.

[tweet id=”1344667807427026947″ align=”center”]

Od początku lat 90. należała do PSL i od 12 lat przewodziła strukturom Stronnictwa w woj. lubuskim. Była między innymi wicemarszałkiem i wicewojewodą lubuskim. W latach 2007 – 2011 pełniła funkcję ministra pracy i polityki społecznej. Za sukces własny i resortu uznawała ułatwienie w zakładaniu żłobków w gminach i wyciągnięcie z szarej strefy polskich niań. Kobieta z charakterem i wiedzą. Społeczniczka, działaczka ruchu ludowego. Prywatnie niezwykle ciepła i dobra osoba.

Pogrzeb Jolanty Fedak odbędzie się w najbliższy czwartek w Zielonej Górze. Msza pogrzebowa rozpocznie się o godz. 12:00 w konkatedrze pw. św. Jadwigi. Po mszy kondukt żałobny przejdzie na cmentarz przy ul. Wrocławskiej. Pogrzeb rozpocznie się na starym cmentarzu o godz. 14:30.

[tweet id=”1344675502771089409″ align=”center”]

W związku z pandemią ilość osób przebywających w świątyni będzie ograniczona, dlatego pogrzeb będzie transmitowany. Mszę można będzie obejrzeć m.in. w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Wezmą w nim udział przedstawiciele polskich władz.

Niech odpoczywa w pokoju!