Skip to main content

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że wieku 81 lat zmarł w Warszawie Mirosław Pietrewicz. Wybitny ekonomista, wykładowca akademicki, prawdziwy ludowiec. Jako minister, parlamentarzysta i członek Rady Polityki Pieniężnej zawsze kierował się dobrem obywateli. Niech spoczywa w pokoju!

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 81 lat zmarł w Warszawie prof. dr hab. Mirosław Pietrewicz. Wybitny ekonomista, wykładowca akademicki. W latach 1990–1994 członek rady naukowej przy prezesie Narodowego Banku Polskiego. W latach 1993–1996 minister-kierownik Centralnego Urzędu Planowania w rządach m.in. Waldemara Pawlaka.

W latach 1996–1997 wiceprezes Rady Ministrów i minister skarbu państwa, w latach 1997–2001 poseł na Sejm III kadencji z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Członek Rady Polityki Pieniężnej w kadencji 2004–2010.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zawsze kierował się dobrem obywateli.

Pogrzeb śp. prof. dr. hab. Mirosława Pietrewicza odbędzie się w czwartek 12 maja.

Ceremonię rozpocznie o godz. 10:30 msza święta w kościele pod wezwaniem bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3 (Metro Natolin). Po mszy św. nastąpi odprowadzenie urny z prochami zmarłego do grobu rodzinnego na cmentarzu w Grabowie, ul. Poloneza (dojazd od ul. Poleczki).

Niech spoczywa w pokoju!