Skip to main content

Nowe pokolenie przejmuje władze w świętokrzyskim PSL. Większość prezesów powiatowych wybranych na zjazdach pochodzi to 40-latkowie. To kolejny etap zmiany pokoleniowej w szeregach ludowców.

Władzę w powiatach przejmuje pokolenie 40-latków – To wyraźna zmiana pokoleniowa, która następuje w całej partii – mówi prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nowi, młodzi prezesi to Piotr Żołądek (powiat kielecki ziemski), Arkadiusz Bąk (powiat ostrowiecki), Michał Skotnicki (powiat staszowski), Grzegorz Dziubek (powiat włoszczowski) Wojciech Płusa (powiat skarżyński), Leszek Wawrzyła (powiat jędrzejowski), Marcin Piwnik (powiat sandomierski), Dawid Kędziora (powiat kielecki grodzki). Zmiana pokoleniowa następuje również w innych regionach. W powiecie koszalińskim prezesem została 33-letnia Lidia Lis.

– Młodzi działacze dają partii nową energię do pracy. Najpierw pokazali jak dobrze potrafią pracować na rzecz swoich małych ojczyzn. Dzięki temu zyskali zaufanie innych członków partii, którzy teraz powierzyli im kierowanie w strukturach powiatowych – powiedział prezes Ludowców. – PSL pokazuje, że wewnątrz partii panuje demokracja. O przywództwie w lokalnych strukturach nie decyduje prezes z Warszawy, a miejscowi członkowie partii – dodał.

W połowie września odbędzie się zjazd wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego, na którym dojdzie do wyboru prezesa organizacji w regionie świętokrzyskim. O reelekcję powalczy obecny prezes i marszałek województwa Adam Jarubas, także należący do pokolenia czterdziestolatków.