Skip to main content

Seniorzy zapłacili już swoje podatki, pracując ciężko przez czterdzieści, pięćdziesiąt lat w różnego rodzaju systemach. To wszystko nie zostało w żaden sposób wyrównane. – Zwolnijmy seniorów z płacenia podatków – proponuje prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

– Przygotowujemy cały pakiet ustaw, który będziemy składać już w tej kadencji. PiS w kampanii wyborczej mamił wszystkich gotowymi propozycjami rozwiązań. Czas pokazał, że niebieska teczka była pusta. My naszą zieloną teczkę będziemy mieli pełną – deklarował prezes Kosiniak-Kamysz.

Karta Dużej Rodziny, roczny urlop rodzicielski czy program 500+ to programy skierowane do młodych. Teraz czas zadbać o seniorów. – Podatki od seniorów państwo zabrało, teraz niech da im emeryturę. Takie zastosowanie mechanizmu zwalniające z podatku jest dzisiaj najprostszym krokiem i bardzo pomoże tym, którzy mają niskie świadczenia – mówił prezes PSL.

W ten sposób szef ludowców przypomniał jeden z postulatów wpisanych do programu PSL, który został przyjęty w listopadzie 2016 roku na XII Kongresie PSL.

Odkąd rządzi PiS zapomniano o ważnej grupie jaką są seniorzy. Najlepiej pokazuje to tegoroczna waloryzacja rent i emerytur, która w tym roku kształtuje się na poziomie 10 zł i jest najniższa od 8 lat.

– Rozjechała się wartość emerytur i płacy minimalnej. Apelujemy by rząd przeznaczył nadwyżkę budżetową na dodatkowe świadczenia dla rencistów i emerytur – mówił prezes Kosiniak-Kamysz.

– Teraz dwa razy większa jest płaca minimalna niż wartość minimalnej emerytury. To jest wielkie wyzwanie dla rządu. Niech ten miliard, którym chwali się minister Morawiecki przeznaczony zostanie na seniorów – dodał.