Skip to main content

Szokujące dane płyną z ZUS o seniorach pobierających głodowe emerytury. Potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Czas na emeryturę bez podatku ! – powiedział w Sejmie wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.

Emeryci to grupa społeczna, która obecnie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Gigantyczny wzrost cen przy niskich emeryturach, sprawia że starszym osobom żyje się dziś dużo ciężej, niż to miało miejsce jeszcze w 2015 roku. Głodowe emerytury pobiera coraz więcej Polaków.

– Dzisiaj takich osób jest ponad 300 tysięcy, a w 2015 roku było zaledwie 67 tysięcy – wskazał na konferencji prasowej w Sejmie wiceprezes PSL Dariusz Klimczak. – Jeżeli dołożymy do tego wzrost cen, wzrost kosztów funkcjonowania gospodarstw domowych, to rząd powinien jak najszybciej szukać rozwiązania tej sytuacji – dodał Dariusz Klimczak.

Zdaniem posła PSL  takie rozwiązanie przedstawiła Koalicja Polska – PSL w postaci projektu „Emerytura bez podatku”.

– Jak wskazują najnowsze badania opinii publicznej tego typu rozwiązanie popiera prawie 90 procent naszego społeczeństwa. Jeżeli ktoś dostaje emeryturę w wysokości około 1100 złotych dzięki rozwiązaniu „Emerytura bez podatku”, dostanie dodatkowe 200 złotych miesięcznie – podkreślił Dariusz Klimczak.

ℹ️ Czytaj więcej → Nie odpuszczamy. Emerytura bez podatku ponownie w Sejmie

– Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej powinno się zająć właśnie tym projektem i pomocą seniorom, a nie kalkulacją i nakładaniem nowych obciążeń – poseł odniósł się w ten sposób do projektu, mającego przenieść rolników prowadzących działalność gospodarczą z KRUS-u do ZUS-u. Zdaniem polityków PSL czterokrotne podwyższenie składek ubezpieczeniowych rolników, odbije się wzrostem kosztów produkcji żywności.

ℹ️ Czytaj więcej → PiS oszukał rolników i zwija polską wieś

– Wzywamy do całkowitego, natychmiastowego wycofania się z tych planów przez ministerstwo rodziny, a od ministra rolnictwa żądamy, żeby na posiedzeniu rządu zażądał wycofania się z prac ministerstwa rodziny na temat podwyższenia jakichkolwiek składek i obciążeń dla działalności okołorolniczej – podkreślił wiceprezes PSL Dariusz Klimczak.