Skip to main content

Prezesem pomorskich struktur PSL ponownie został wybrany wicemarszałek Krzysztof Trawicki. Za jego kandydaturą głosowało 126 delegatów.

– Dziękuje delegatom za ponowne zaufanie – powiedział po wyborze Trawicki. W swoim wystąpieniu zapowiedział scalenie organizacji. – To będzie najważniejsze zadanie przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi, tak aby PSL osiągnął dużo lepszy wynik – mówił.

Prezes pomorskiego PSL wyznaczył trzy obszary, na których chce aktywnie działać. – Są to wieś i rolnictwo, obszary pozametropolitalne oraz mały i średni biznes. Chce również często spotykać się z przedstawicielami lokalnych samorządów i bronić ich przed zakusami centralizacji ze strony państwa – ocenił Trawicki.

Krzysztof Trawicki w latach 1992-96 był prezesem gdańskiego PSL. W kadencji 1993-97 zasiadał z ramienia PSL w Sejmie. Pełnił też wiele funkcji samorządowych. Był m.in. radnym sejmiku samorządowego woj. gdańskiego, wójtem gminy Zblewo i etatowym członkiem zarządu powiatu starogardzkiego. W 2014 r. objął stanowisko wicemarszałka województwa pomorskiego.