Skip to main content

W niedzielę PiS przedstawiło kolejną odsłonę festiwalu obłudy i hipokryzji wobec polskiej wsi. Ich sztandarowy projekt: przechodzenia na emeryturę przez rolnika bez konieczności przekazania ziemi leży od 2 lat w Sejmie. Autorem jest PSL – przypomniał poseł Stefan Krajewski.

PiS lawinowo traci głosy na wsi. Na Nowogrodzkiej zrobiło się gorąco. Trwa akcja ratunkowa – nowy festiwal hipokryzji i obłudy.

Na odbywającym się w niedzielę III Kongresie Rolnictwa Polskiego minister rolnictwa zapowiedział projekt ustawy o emeryturach rolniczych, pozwalający na pobieranie emerytury rolniczej po przekroczeniu wieku emerytalnego, bez konieczności przekazywania gospodarstwa.

[tweet id=”1488482387025616896″ align=”center”]

– Ich sztandarowy projekt przechodzenia na emeryturę przez rolnika bez konieczności przekazania ziemi leży od 2 lat w Sejmie. Autorem jest PSL – przypomniał Stefan Krajewski.

ℹ️ Czytaj więcej -> Konieczne zmiany w systemie emerytalnym rolników

Premier Mateusz Morawiecki natomiast zapewniał, że uważnie „wsłuchuje się w głosy rolników”. Przepowiadał dla wsi wielki „sukces”.

Obiecanki, cacanki, a naiwnemu radość w innym miejscu głoszą prawdy ludowe. Nie po raz pierwszy przecież liderzy PiS diagnozują sytuacje na polskiej wsi, nie raz wskazywali liczne choroby ją trapiące, a nawet podawali gotowe recepty.

[tweet id=”1488480917412880385″ align=”center”]

– Gdyby obietnice PiS się sprawdziły, to dziś polska wieś byłaby krainą mlekiem i miodem płynącą. Rzeczywistość? Dziś chwalą się, że ASF się nie roznosi. To fakt, bo nie ma gdzie – codziennie likwidowane są kolejne gospodarstwa – stwierdził poseł PSL.

– W 6 lat zlikwidowano 124 tys. gospodarstw rolnych – kilkaset dziennie. Jesteśmy na szarym końcu wydatkowania środków europejskich. Te pieniądze zamiast pracować dla Polaków, leżą w europejskich bankach. Wszystko przez fatalne rządy bandy nieudaczników – dodał rzecznik prasowy PSL, Miłosz Motyka.

ℹ️ Czytaj również -> Tracimy miliardy euro z UE. Za błędy PiS zapłaci polska wieś

Premier w ramach „tarczy antykryzysowej” zapowiedział zniesienie 8-procentowego VAT na nawozy.

Zauważmy tylko, że rolnicy będący VAT-owcami przy rozliczeniach już dziś w praktyce odzyskują go w całości. Wszyscy spodziewali się , że premier uruchomi dotacje do nawozów.

ℹ️ Czytaj więcej –> Horrendalnie wysokie ceny nawozów. Zagrożone bezpieczeństwo żywnościowe

– Premier Morawiecki znów mówi o ubezpieczeniach rolniczych czy 0% VAT na nawozy. Oni wiedzą, że rozliczający się na zasadach ogólnych z tego nie skorzystają. Nic to nie zmienia. Jak była drożyzna, tak będzie. Tylko w obietnicach są dobrzy – podkreślił poseł PSL, Stefan Krajewski.